עבודות בספרד לא במכירות

הרצון למצוא עבודה בספרד לא במכירות נשמע לא פעם מפי צעירים ישראלים, שאינם מעוניינים לעבוד בחו"ל באחד מתחומי המכירות הנפוצים. עבודה בספרד במכירות כוללת מכירה בעגלות או מכירת ציורי שמן מבית לבית, ומהווה לפחות 80% מכלל העבודות בספרד לישראלים. על אף שעבודת מכירות בספרד, כמו בעולם כולו, נחשבת לתחום רווחי במיוחד, ישנן כמה סיבות שבעטין מבקשים צעירים למצוא עבודה שהיא אינה במכירות.

לא כל אחד מתאים לעבודת מכירות

עבודת מכירות בקניונים בחו"ל נחשבת לתובענית מאוד מבחינת שעות העבודה: לפחות 8-9 שעות של עמידה על רגליים מדי יום, ובעונות חמות אפילו יותר מכך. מלבד זאת, עבודה במכירות דורשת הרבה מאוד אופטימיות ומוטיבציה למכור. אנשים ביישנים, שאינם מסוגלים לפתח פטפוט קליל עם עוברים ושבים, או כאלו שאינם יכולים לעמוד בעומס הרגשי הכרוך בעבודה, מעדיפים לעיתים קרובות לחפש עבודות בחו"ל לא במכירות, אפילו במחיר של משכורת נמוכה יותר. בדרך זו יכולים גם אלה שאינם מעוניינים למכור לחוות מגורים ועבודה בספרד, ליהנות מיתרונותיה הרבים של העיר ולחסוך כסף.

סוגי עבודה בספרד לא במכירות

כאמור, עבודות הקשורות למכירות מהוות חלק נכבד מאוד משוק העבודה בספרד. עם זאת, לא מכירות בלבד יוצרות את שוק העבודה, וקיימות עוד כמה משרות מעניינות עבור צעירים ישראלים.

אופר בספרד

סוג נפוץ למדי של עבודה לא במכירות בספרד הוא או-פר, כלומר: מטפלת צמודה בילדים. במדינות רבות בחו"ל נהוג להעסיק אופר שחיה בבית המשפחה 24 שעות ביממה, ואחראית על תחומים רבים בחיי הילדים, החל מאיסוף ממוסדות הלימוד וכלה באמבטיה וארוחת ערב. עבודה בתור אופר בספרד מתאימה מאוד לבנות בעלות סבלנות וניסיון בטיפול בילדים. חלק גדול מהצעות העבודה מתרכזות באזור מדריד, שם חיות משפחות יהודיות רבות שמחפשות מטפלת ישראלית.

עבודות אבטחה

עבודות אבטחה בחו"ל מיועדות בעיקר ליוצאי יחידות קרביות. גם כאן מתרכזות מרבית הצעות העבודה באזורים שיש בהם קהילה יהודית ענפה, אולם יש גם הצעות עבודה במשרדים ובבניינים מקומיים. בנוסף לכך, קיים תחום של אבטחת ספינות נופש, שנפוץ באזורים כמו פלמה דה מיורקה והאיים הקנריים.

עבודות נוספות לא במכירות

משרות בתחום המסעדנות, כמו מלצרים, ברמנים, שוטפי כלים וכל תפקיד אחר שאינו דורש הכשרה מקצועית מיוחדת. אם אתם שולטים בספרדית מחכות לכם משרות רבות שאינן קשורות למכירות, כיוון שפעמים רבות הספרדים זקוקים למתרגמים השולטים באנגלית.

יתרונות מול חסרונות

כמו שכבר ציינו, עבודה בספרד שלא בתחום המכירות נדירה יותר מעבודה במכירות, ולכן קשה יותר למצוא כאלו. בנוסף, המשכורת בעבודה רגילה, לא מכירות, תהיה לעתים נמוכה יותר מן המשכורת המבוססת על עמלות מכירה. למרות זאת, מי שעובד בספרד לא במכירות נהנה מכמה יתרונות בולטים: משכורת קבועה שאינה תלויה במכירות, עבודה שאינה כוללת עמידה ממושכת על הרגליים, היכולת להפסיק לחייך כשבא לך בלי לחשוש להבריח לקוחות והעצמאות שבמחיה עצמאית, ולא במגורי חברה. הבחירה בין עבודה בספרד במכירות לבין עבודות בספרד לא במכירות תלויה בעיקר בציפיות וביכולות האישיות של כל אחד.