עבודה בספרד באבטחה

עבודה בחו"ל באבטחה אינה זוכה לאותה פופולאריות להן זוכות עבודות בחו"ל בעגלות או מכירת ציורי שמן. יחד עם זאת, בשנים האחרונות יותר ויותר צעירים מגלים עניין בעבודות אבטחה בחו"ל ומעדיפים אותן על פני עבודה בתחומים אחרים. עבודה בספרד באבטחה שונה מאוד באופייה מעבודה במכירות, אך דווקא בשל כך יכולה להתאים לסוג אחר של אנשים. הנה כמה פרטים שכדאי לכם לדעת על עבודה באבטחה בספרד.

הצעות עבודה באבטחה בספרד

במספר ערים בספרד, בעיקר במדריד ובברצלונה, יש קהילות יהודיות גדולות, שבשל גילויי אנטישמיות וחשש מפיגועים נזקקות לשירותי אבטחה על מוסדות הקהילה. כמו כן, יש גם מוסדות וגופים אחרים שמעדיפים להשתמש בשירותיהם של מאבטחים ישראלים – יוצאי יחידות קרביות. סוג אחר של הצעות עבודה בספרד באבטחה הוא אבטחת אוניות נופש, המשייטות באזור האיים הקנריים או פלמה דה מיורקה. גם ארגונים בין לאומיים כמו אל-על ושגרירות ישראל נוהגים להעסיק חיילים משוחררים ישראלים במשרות אבטחה שונות.

אופי עבודה באבטחה

אופי העבודה דומה למדי לעבודת האבטחה שאנו מכירים מהארץ: עמידה בפתח המוסד ומעקב אחרי האנשים הנכנסים. בחלק מהמקרים כוללת עבודת האבטחה ליווי צמוד של אישיות חשובה, ואז מדובר בפעילות דינמית יותר. לרוב עבודות האבטחה מצריכות לבישת מדים ונשיאת נשק.

דרישות התפקיד

בניגוד לעבודה בעגלות או בציורי שמן, לעבודה באבטחה יש כמה דרישות מוקדמות. במרבית המקומות נדרשים מאבטחים עם דרגת רובאי 05 או 07 לפחות, ובחלק מהם נוסף לדרישות גם קורס פיקודי או קורס קצינים. כמו כן, לעיתים נדרשת עמידה במבחני כושר גופני, הצהרה על בריאות תקינה ואפילו מבחני יכולת קוגניטיביים. בחלק ממקומות העבודה יש דרישה לידיעת ספרדית, אך יש גם מוסדות אחרים שיסתפקו באנגלית טובה. אם אתם עומדים בכל התנאים הללו, תוכלו להתחיל לחפש עבודה באבטחה. כאמור, עבודה בספרד באבטחה אינה נפוצה כמו עבודות אחרות ולכן מצריכה חיפוש ממושך יותר. המבחנים והראיונות נערכים לרוב בארץ.

למה אבטחה?

עבודה באבטחה מבטיחה משכורת קבועה ולרוב גבוהה למדי, ומתלווים אליה תנאים סוציאליים מסודרים. לרוב מדובר בעבודה דרך גופים מסודרים הדורשים התחייבות, כך שהיא מהווה פתרון טוב עבור מי שרוצים למצוא עבודה בספרד לטווח ארוך. עבודה באבטחה עשויה לכלול הרבה אקשן או להיות פסיבית למדי, תלוי ביעד, אך בכל מקרה היא אינה מצריכה פנייה יזומה לאנשים או יכולת שכנוע, שני אלמנטים שנחוצים מאוד בעבודה במכירות.