היכון, הכן, צא! מדריך טיסה לספרד

הטיסה היא ללא ספק חלק חשוב בכל טיסה לחו"ל. למרות שטיסה ממוצעת נמשכת רק שעות בודדות, הרי שכל חופשה כוללת שתי הזדמנויות להפגש עם אימת שדות התעופה. בכל חופשה, שנמשכת לעיתים רק כמה ימים, אנחנו מבלים בדרך כלל כמעט חצי יום בתוך מושבי המטוס הקטנים והצפופים, ועוד שעות רבות בתורים והמבואות של שדות התעופה. ככל שיעד הטיול רחוק יותר הדבר נכון שבעתיים. אחרי שמצאתם עבודה בספרד, הגיע הזמן להתכונן לקראת הטיסה. במיוחד בשביל זה הכנו עבורכם מדריך קצר לקראת טיסה לספרד.

לא לוותר – לחפש את הטיסה הטובה ביותר

טיסה היא לעיתים דבר יקר, וגם מאה שנה אחרי שנכנסה לחיינו והפכה לעניין שבשגרה עדיין לא מדובר במחיר שווה לכל נפש. טיסות לספרד, לצרפת או לבריטניה עלולות לעלות כמעט כמו כל שאר הטיול, ובטיולים קצרים, לעיתים אף יותר מכך. לכן, האינסטינקט הראשוני הוא לנסות ולחסוך בהוצאות הטיסה.

אם אתם מחפשים לחסוך בעלויות כרטיס הטיסה תוכלו לוותר על מקום לרגליים, ארוחות, סרט בטיסה, ולטוס בטיסות שכר במטוסים קטנים. טיסות השכר הופכות נפוצות יותר ויותר. אך האם זה מתאים לכל אחד? לא בהכרח. הטיסה היא חוויה מרוכזת, ויש אמת בטענה שחסכון בהוצאות הטיסה הוא כמה שעות של סבל, בזמן שחיסכון זהה בכל סעיף אחר מחלק את הסבל על פני ימים.

בעוד חוויית הטיסה היא דחוסה, לעיתים קרובות היא גם קיצונית. חיסכון של מאה או מאתיים דולר בהוצאות המלון או המחייה יתבטאו בחדר צנוע יותר או בויתור על מסעדה בכל יום. אך חיסכון דומה במחירי הטיסה יכול לעיתים להתבטא בשעות של סבל צרוף.

אנחנו מוציאים הון תועפות על החופשות שלנו במערב אירופה. טיסות לספרד, לצרפת או לפורטוגל הן חלק בלתי נפרד מהחופשות הללו. האם לא כדאי שנואיל בטובנו לשלם עבור חוויה איכותית?

להנעים את החוויה – משחקים וכדורי שינה

חווית הטיסה אינה כולה שאלה של מחיר. אף על פי שקיימים הבדלים רבים בין חברות התעופה שמציעות טיסות לספרד וליעדים אחרים, ניתן לראות מיד שקיימים הבדלים גם בין הנוסעים. כל נוסע במטוס יכול להבחין בהבדלים הללו במבט אחד – בין אלה שבוהים בסבל בסרט שבטיסה, סובלים מבחילות וממכאובים ברגליהם המקופלות, וסופרים את השעות לאחור, לבין אלה שתפסו תנומה, משחקים במשחקים משפחתיים ומנעימים את זמנם.

ממה נובע ההבדל? מדוע באותו המטוס ניתן למצוא חוויות טיסה כה שונות? ההבדל לא נובע מהבדלים בסוג הטיסות לספרד. הוא נובע מהבדלים בין הנוסעים. בעוד כמה מאיתנו מגיעים למטוס כשאנחנו מוכנים לחופשה ולנופש, אחרים מגיעים למטוס כשהם מוכנים גם לטיסה. בטיסות עם ילדים הם מארגנים פעילות שתספיק לכמה שעות של ישיבה, בטיסות לילה הם מתייעצים עם רופא לגבי גלולות שינה או הרגעה מתאימות. לא משנה אם מדובר בטיסה קצרה לקפריסין הקרובה, טיסה של כמעט יומיים לאוסטרליה, או בטיסה לספרד הנמשכת כ-4 שעות. שכן השאלה היא לא באיזו טיסה מצאת את עצמך, אלא כמה התכוננת אליה.

יש כמובן הבדלים בין הטיסות והיעדים – דינה של גיחה לאוסטרליה הוא לא דינן של טיסות לספרד או לצרפת. בטיסה קצרה, לאילת או אפילו לטורקיה, ניתן להתפשר על איכות המטוס, לעצום עיניים ולחכות לנחיתה. בטיסות בינוניות, כגון טיסות לספרד, מוטב לבחור במטוס מרווח מעט יותר, ולדאוג להתכונן לטיסה על הצד הטוב ביותר.