לחפש הצעות עבודה בספרד בקלות

בשנים האחרונות הספיקה ספרד לרכוש לה מעריצים רבים מבין העובדים בחו"ל והמעסיקים אותם. בספרד יש שילוב מצוין בין תיירות משגשגת, קהילה יהודית גדולה (בחלק מן הערים) והרבה צעירים. הצעות עבודה לישראלים בספרד מיועדות בעיקר לצעירים, ואינן מצריכות ניסיון קודם או הכשרה מקצועית ארוכה.

הצעות עבודה בלוח דרושים בספרד

בלוח עבודה בספרד תוכלו למצוא מבחר נאה של משרות בתחומים שונים. על פניו, נראה כי כל הצעות העבודה דומות זו לזו: משתמשות במילים דומות ומציגות תמונות של עובדים צעירים ומאושרים. אך יש לשים לב להבדלים בין הצעות העבודה, הנמצאים בפרטים הקטנים, אלה שלא תמיד כתובים במודעה עצמה. לפיכך, הדרך הטובה ביותר להחליט מהי החברה המתאימה לכם היא פגישה אישית עם נציגי הגיוס של החברות השונות.

פגישת ההכרות עם החברה

הפגישה נועדה לעזור לכם להכיר את החברה באופן מעמיק יותר, וגם לתת לנציג להכיר אתכם. הפגישה היא ההזדמנות הראשונה (אף שלא האחרונה) והטובה ביותר לקבל כמה שיותר פרטים על המשרה שאתם מתעניינים בה, וכדאי לנצל היטב את ההזדמנות. יש פרטים טכניים שכדאי לברר, כמו אורך תהליך ההכשרה, מערך התמיכה שיש לחברה, החזרי כרטיס טיסה וכו', אולם חשוב לא פחות לתת לאינטואיציות לעבוד ולהתרשם מהאמינות ומהרצינות של הנציג. נציג שמדבר בכנות על הטוב והרע שבעבודה בספרד, ולא מבטיח רק הבטחות ורודות, בד"כ ייצג חברה בטוחה ומנוסה יותר שאינה מפחדת לספר לעובדיה גם על הקשיים.

תחומי עבודה

באופן מאוד לא מפתיע, הצעות עבודה בספרד מתמקדות באופן גורף באחד משני תחומי המכירות – עבודה בעגלות ומכירת ציורי שמן. התיירות הרבה במדינה הופכת את המכירה בעגלות לעבודה אידיאלית ובעלת פוטנציאל רב. על מנת לעבוד במכירות בספרד לא נדרש ידע קודם בספרדית, אם כי בהחלט מדובר ביתרון.

תחומי עבודה נוספים בספרד כוללים עבודות שאינן קשורות למכירות, למשל או-פר (טיפול בילדים), מאבטח למוסדות פרטיים או ציבוריים, לימוד עברית/אנגלית, הדרכה ועוד. בעבודות אלו השכר בד"כ נמוך יותר מאשר במכירות, אך יש שמעדיפים אותן בגלל אופיין הרגוע יחסית.

יעדים לעבודה בספרד

יש מגוון רחב של יעדים בהם ניתן לעבוד בספרד. שני היעדים הנפוצים והמוכרים ביותר מתמקדים בערים הגדולות של המדינה – ברצלונה ומדריד. כל אחת משתי הערים היא תיירותית ומשגשגת במיוחד, היוצרת קהל יעד נוח לעבודות מכירה ותורמת לכלכלה יציבה בעיר. במדריד חיים לא מעט יהודים, כך שמדובר ביעד עבודה מתאים למי שמבקש לשמור על אורח חיים דתי. הצעות עבודה נוספות בספרד מתרכזות באזור פלמה דה מיורקה והאיים הקנריים, שני מחוזות אוטונומיים אשר ידועים בעולם כולו כאתרי נופש מרהיבים. גם בערים טולדו וולנסיה אפשר למצוא מספר הצעות עבודה בספרד, אולם במידה פחותה מזו של הערים הגדולות.