כרטיס טיסה לספרד

כרטיס טיסה לספרד עלול להיות חלק לא קטן מההוצאה למי שמתכנן טיול לספרד, במיוחד אם הטיסה היא בקיץ או בתקופות עמוסות (מה שנקרא בעונה). מי שמגיע לספרד כדי לעבוד מוציא הרבה פחות, באופן יחסי, על הכרטיס, וגם מחזיר את הכסף די מהר. בדרך כלל תספיק טיסה אחת מהארץ לספרד, או שיהיה צורך לשלב טיסה עם כלי תחבורה יבשתי כמו רכבת או אוטובוס, כדי להגיע ליעד בו עובדים או מטיילים.

אתם מגיעים לשדה התעופה בן גוריון, אחוזי התרגשות לקראת הטיסה. יש לכם כבר כרטיס טיסה לספרד מוכן בתיק יד, אתם יודעים בדיוק לאן תגיעו ומה תעשו אלא שעוד לא הייתם בחיים בספרד. אתם מדמיינים איך זה יראה, מתרגשים, קצת חוששים ובעיקר מלאים ציפיה. בטיסה אתם רואים סרט, נחים או שותים אלכוהול כדי להירגע קצת. כשהמטוס מתחיל להנמיך, ההתרגשות מתגברת: זהו, אני בספרד, אתם אומרים לעצמכם. אין דרך חזרה.

אחרי הנחיתה אתם מתקשרים למספר טלפון שקיבלתם מהארץ. בדרך כלל, יבואו לאסוף אתכם למקום שבו תגורו במהלך העבודה. אם אתם נוסעים לטיול ולא לעבודה, כנראה שתתחילו להתעניין איך בדיוק מגיעים למלון או לאכסניה שבה תשהו. אם אתם בענייני עבודה, ייתכן שרכשתם כרטיס טיסה לספרד עם תאריך חזרה פתוח ואז כדאי מאוד שיהיה עליכם מספר טלפון של הסניף המקומי של חברת התעופה, כדי לעדכן – בזמן – את תאריך החזרה שלכם. לא כל החברות מאפשרות לעדכן דרך האינטרנט.

כמו כל מסע גדול שמתחיל בצעד קטן, העבודה או הטיול בספרד מתחילים ברכישת כרטיס טיסה. כמובן שאם משלבים עבודה ביחד עם טיול, החוויה מוכפלת וההנאה משולשת: גם מטיילים, גם עובדים וגם חוזרים לארץ מרוצים יותר ועשירים יותר.