איך לקבל אישור עבודה בספרד

אישור עבודה בספרד יאפשר לכם לעבוד במדינה הססגונית והתוססת מבלי להיות נתונים לחסדיהם של מעסיקים ומבלי לחשוש מהסתבכות עם רשויות ההגירה של המדינה. למרות שחוקי ההגירה בספרד הם פחות דרקוניים מאשר במדינות מערביות אחרות, ואף ישראלים רבים עובדים במדינה גם ללא אשרת עבודה, אין ספק שהדרך הבטוחה והטובה היא לעבוד עם אישור עבודה, שיעניק לכם זכויות בסיסיות במהלך העבודה, כגון תלוש משכורת חוקי, ביטוח בריאות מסודר ואפילו הפרשת פנסיה.

אישור עבודה לבעלי דרכון אירופאי

בעלי דרכון ישראלי יכולים להיכנס לספרד באופן חופשי ולשהות במדינה עד 90 יום, אולם אין הם יכולים לקבל אישור עבודה בספרד, אלא בתנאים מסוימים בלבד. אם יש ברשותכם דרכון של אחת המדינות השייכות לאיחוד האירופאי, אשריכם – אתם זכאים לחיות ולעבוד בספרד באופן חוקי, לצאת מהמדינה ולהיכנס אליה באופן חופשי ולעבוד וללמוד בה כאזרח מן השורה.

עבודה בספרד עם ויזת סטודנט

ישראלים אשר התקבלו למסלול לימודים בספרד, הנמשך למעלה משלושה חודשים, זכאים לויזת סטודנט. ויזת הסטודנט מהווה גם אישור עבודה בספרד, המקנה לכם את האפשרות לעבוד בחצי משרה במהלך תקופת הלימודים.

ויזת עבודה על בסיס הכשרה מקצועית

דרך נוספת לקבלת אישור עבודה היא על בסיס הכשרה מקצועית. מי מכם שהספיק לרכוש מקצוע כלשהו, יכול לבדוק את רשימת המקצועות הנדרשים של לשכת התעסוקה הספרדית ובמידה ויש לכם את הכישורים המתאימים, תוכלו להתחיל בתהליך הוצאת ויזת עבודה בספרד, ולאחר מכן בתהליך הגירה.

בשלב הראשון עליכם למצוא מעסיק הפועל באופן חוקי בספרד. אם מעסיק זה חושק בשירותכם הוא רשאי לפנות אל רשויות ההגירה ולפתוח בהליך הוצאת ויזת עבודה עבורכם. במידה והניסיון יצלח, תקבלו ויזה לספרד לשלושה חודשים. בזמן שהותכם במדינה תוכלו להאריך את אשרת העבודה לשנה נוספת.

אישור עבודה ללא הכשרה מקצועית

קבלת אישור עבודה בספרד דרך בקשה של מעסיק אפשרית גם במידה ואין לכם מקצוע או הכשרה אקדמית מיוחדת. חברות ישראליות רבות הפועלות בספרד באופן חוקי מחפשות כוח עבודה לא מיומן לעבודות בתחום המכירות והשיווק – בעגלות ומכירת ציורי שמן. חלק מן החברות הללו יכולות לבקש עבורכם אישור עבודה בדיוק באותו האופן שבו מעסיקים אחרים יכולים לבקש לעובדים זרים מיומנים.

אם אתם מעוניינים לעבוד בספרד במכירות, באומנות ("אופר"), באבטחה או בעבודות כלליות אחרות, מוטב שתבחרו לתת את שירותכם לחברה אמינה שתעסיק אתכם באופן חוקי. במידה ומצאתם חברה או מעסיק שכאלה, ודאו כי חוזה ההעסקה שלכם כולל תקופת עבודה של חצי שנה לפחות, כי רק כך תהיו זכאים לקבל זכויות של עובד ספרדי מן המניין.

קבלת מעמד של תושב קבע

במידה ועיניכם נשואות לקבלת מעמד של תושב קבע, חשוב שתדעו שמדובר בתוכנית מסובכת יותר מהוצאת ויזת עבודה. כדי להוציאה אל הפועל תצטרכו לעבוד עם גופים מומחים אשר יכוונו אתכם וינהלו את הליך ההתאזרחות שלכם בהתחשב במכלול של נסיבות (זמן שהייה בספרד, מצב משפחתי, השכלה, מצב בריאותי, פעילות יזמית וכן הלאה).