אופר בספרד

ספרד משלבת אורח חיים אירופאי וים תיכוני רב קסם. כמו כן, היא נחשבת לאחת המדינות הזולות באירופה. אם את אוהבת ילדים, יש לך ניסיון כמטפלת ומתחשק לך עבודה מאתגרת באווירה בנוסח ספרדי – אופר בספרד היא העבודה בשבילך. נראה שעבודה בתור אופר היא אחת האטרקטיביות ביותר. היא מיועדת בעיקר לנשים צעירות, ואחד היתרונות הבולטים בה הוא השכר הגבוה וכמובן החיסכון של כל עלויות הלינה, האוכל ולעיתים גם הנסיעות.

קצת על אופי העבודה בתור אופר בספרד

עבודה כאופר בספרד כוללת שמירה וטיפול בילדים, וכן פעמים רבות גם עזרה בעבודות הבית, כגון בישול וניקיון. קשה מאד למצוא עבודה בתור אופר הכוללת רק השגחה על ילדים, ולא תמיד זה מומלץ. פעמים רבות חלק מהחוויה בחו"ל זה לעשות קניות וסידורים, וגם יש יתרון נוסף, לומדים לבשל כמנהג המקומיים. עבודה מסוג זה היא דרך נפלאה להכיר מקרוב איך אנשים חיים בספרד, את החלקים הקטנים של השגרה, ואת אורח החיים היומיומי.

דרישות מיוחדות

לעיתים יתכן שתהיינה משפחות שיתפתו להעסיק צעירות השולטות היטב בשפה האנגלית, כך שילדיהם יוכלו לשפר את האנגלית שלהם, היות ורבים אינם מדברים אנגלית היטב בספרד. כמו כן, ידיעת השפה הספרדית תהווה יתרון בולט.

אישור עבודה בספרד

לנוכח החמרת המדיניות כלפי זרים ועובדים לא חוקיים ברחבי אירופה, מוטב יהיה אם תעבדו באופן חוקי ותדאגו שיהיה בידכן אישור עבודה. אם ברשותכן דרכון אירופאי אינכן זקוקות לאישור עבודה מיוחד.

איך מוצאים עבודה בתור אופר בספרד?

בשלב הראשון עדיף לבדוק הצעות עבודה באתרי אינטרנט המתמקדים בהצעות עבודה בחו"ל. במידה ואכן נענית למודעה שפורסמה בלוח דרושים בספרד, המעסיק כמובן יוכל לסייע לך בקלות בהסדרי הנסיעה ובחוקיות העבודה.

טיפים שימושיים למציאת עבודה

בראיון האישי יבחנו את שפת הגוף, אמינות, ביטחון וכמובן את המראה החיצוני והלבוש. סביר להניח שיעלו שאלות כמו – למה דווקא מטפלת ולמה דווקא עבודה עם ילדים? מצב משפחתי וכל מידע אחר שהוא רלוונטי. מומלץ לבוא לאחר הכנה לראיון שכזה בכדי שלא יפגעו הסיכויים להיבחר על ידי המשפחה.

כמובן שהמשפחה צריכה לבחור אותך, אך גם את בוחרת את המשפחה – אל תתפתו לבחור במשפחה שמציעה את השכר הגבוה ביותר כי כסף לא קונה הכל. העבודה כאופר מצריכה מגורים בבית ושעות רבות של זמינות וזמן איכות עם הילדים ולעיתים עם כל המשפחה. אם האנרגיות והכימיה בינך לבין המשפחה לא יהיו טובות, שום כסף שבעולם לא יעזור והתקופה כאופר תהפוך מחלום לסיוט.

אל תתפשרו על התנאים – מגיע לכן חדר טוב ומאובזר וכמובן פינה שקטה לרגעים בלי הילדים. ימי חופשה הם חלק לא פחות חשוב בעבודה הזו כי כל אדם באשר הוא גם אם הוא ההורה הטוב בעולם – יזדקק לחופשה מידי פעם.

אם יש חשש קל מהשפה הספרדית – הסירו דאגה מלבכן ובררו מראש האם ילדי המשפחה דוברי אנגלית. גם אם לא, אפשר להתנחם בכך שהשפה הספרדית היא בין השפות הקליטות והקלות בעולם ללמידה.